vas.

22

Br. Nicolas Burle OP: „Džiaugsmas yra platus ir gilus dalykas, tarsi vandenynas“

 

frere-nicolas-burle-001Br. Nicolas (Nikolia) į dominikonų ordiną įstojo 2007 m., studijavęs verslą. Kunigu įšventintas pernai birželio mėnesį ir dabar gyvena Prancūzijoje, Tūro (Tours) vienuolyne. Jis palydi katechumenus ir rengia vienuolyno konferencijų ciklą.

Broli Nikolia, tu buvai įšventintas kunigu pernai birželio menesį. Ką galėtum pasakyti apie savo, kaip pamokslininko, pašaukimą dabar, kai esi kunigas?

Sunku atsakyti, nes aš esu dar tik 7 mėnesiukų „kunigas-kūdikis“! Tačiau vienas dalykas, kuris mane stebina kiekvieną dieną – mums dovanotas didelis pasitikėjimas. Per išpažintis ar įprastus pokalbius, žmonės mus įsileidžia į savo širdis, dovanoja tai, kas intymiausia. Visų tų žmonių dėka, gal po truputį vis labiau suprantu žmogaus širdį ir ką reiškia būti kitiems „Dievo žmogumi“.

Meditacijų sekoje pamatysime, kad perduodi žodį tiems, kurių įprastai nė negirdime. Kodėl tai pasirinkai?

Norėjau perduoti žodį kai kuriems iš tų, su kuriais susitikau, ir kurie maitino mano tikėjimą, greičiausiai daug daugiau, negu jie patys įsivaizduoja. Vienas mano didžiausių džiaugsmų – tai klausyti Dievo tautos ir, kaip bitei, gaminti savo medų iš visų tų fioretti – tų malonės ir jumoro žiedelių, kuriuos randame Šv. Pranciškaus Asyžiečio gyvenime pvz. Dievo tautos šventumas man yra būtent visi tie veidai, kuriuos mėginau „nupiešti“.

Šių metų mūsų rekolekcijų tema yra džiaugsmas. Ar tai neprieštarauja Gavėnios esmei?

Nelygu, kaip pažiūrėsim. Argi Gavėnia visų pirma nėra apie džiaugsmą? Džiaugsmas yra platus ir gilus dalykas, tarsi vandenynas. Aišku, mūsų gyvenimo paviršiuje gali būti sūkuriai ar net kartais audros. Tačiau, jei širdies inkaras tvirtai laikosi Dieve, viskas tampa perplaukiama. Palydėdamas suaugusius katechumenus Ture, prisiminiau, kad graikiškai krikštyti (baptidzo) reiškia panardinti. 40 dienų ne bus per daug tam, kad mokytumės panerti giliau į Dievą, sekant Jėzumi.

Publié par fr. Marc-Antoine à 00:00

1 Komentarai(ų)

Ačiū, kad dalinatės MEDUMI :)

Audra   2015/02/25 06:00